מאמרים

יש המון מעבדות, איך נדע במי לבחור ומה נרצה לוודא לפני שנפקיד אצלם את החומר החשוב שלנו?

הדור החדש של הדיסקים בטכנולוגיית SSD מציב אתגר גדול לחברות השחזור שכן בגלל הטכנולוגיה שלו הוא מורכב הרבה יותר לשחזור.

כבר ראינו הכל. הגיעו אלינו דיסקים קשיחים שנשרפו, טבעו, נפלה מגובה ונשברו, נהרסו בזדון, ממש כל צורה אפשרית להרס, ואת הרוב המוחלט של המידע הצלחנו לשחזר.

למעבדת השירות שלנו הגיע לאחרונה דיסק קשיח לאחר שהושפרץ עליו חומר ממטף בעקבות שריפה

עולם המחשבים והאינטרנט מתפתח במהירות מסחררת. בעשרים השנים האחרונות נגענו בכל סוג של שחזור מידע מכוננים, שרתים, מסמכים, תמונות, קבצים מורכבים ועוד...

לפני חודש הגיע אלינו דיסק שרוף לחלוטין כולל כל רכיבי האלקטרוניקה. למרות הסיכוי הנמוך הצלחנו לשחזר את הדיסק ואת סרטוני האבטחה בהם רואים שהפורצים שרפו את הדיסק כדי למחוק את ראיות הפריצה.

בעידן שלנו המצלמה עובדת בלי הפסקה, אנחנו מתעדים הכל ואין רגע מלחיץ ומבאס יותר מלגלות שכרטיס הזיכרון נמחק ואיתו כל התמונות. אז מה עושים?

שחזור נתונים מכונני NVMe , הוגבל עד כה מאוד בשל היעדר טכנולוגיות מתאימות. כיום כאמור ישנה מערכת שחזור מתקדמת שמשנה את כל זה.

מכשיר זעיר לאחסון נתונים למחשב. פותח בשנת 2000 על ידי חברה ישראלית ומטרתה דיסק כמחזיק מפתחות. להבדיל מאמצעי אחסון אחרים ניתן לכתוב ולמחוק מידע ללא הגבלה בדיסק און קי, קל להשתמש בו, הוא פשוט לתפעול

גם מומחי שחזור (מהנדסים ומנתחי מערכות מידע) מוגבלים ביכולת השחזור בנזקים הנובעים מניסיונות שחזור בלתי מקצועיים כשל חומרה ואובדן נתונים עשויים לגרום לבהלה והחלטה פזיזה. אלו עלולות לגרום לנזק ואובדן נתונים לצמיתות.

על גבי הדיסק הקשיח נעים ראשי הקריאה והכתיבה על-ידי מנוע אלקטרומגנטי. התפקיד שלהם הוא לצרוב (ראש הכתיבה) ולשלוף (ראש הקריאה) את המידע מהדיסק הקשיח לפי הפקודות שניתן לו.